Debrujáři na TalentOVA – KMD FreeDeK při Gymnáziu Cihelní

9. a 10. října 2024 proběhl 3. ročník konference Talent City pořádané statutárním městem Ostrava a zaměřený na podporu nadání a talentu dětí základních a mateřských škol.

Interaktivní workshopy, prezentace i debaty. Cílem bylo sdílení dobré praxe a inspirace pro práci s nadanými dětmi, žáky a studenty. A my debrujáři jsme byli u toho. Zapojení téměř dvou desítek ostravských organizací a spolků je důkazem toho, že Ostrava a MSK má v oblasti vzdělávání co nabídnout. Dorazili k nám lidé s inspiracemi z Prahy, Brna, Zlína či Hradce Králové.

Vrcholem byla Velká závěrečná debata

10. 10. v čase od 14:30, v Klubu Parník (Sokolská třída 26)

Celkem 6 osobností s námi sdílelo své životní zkušenosti týkající se talentu a nadání. Setkali jsme se s výjimečnými českými talenty, tak i na předními osobnostmi evropského formátu, které dnes a denně vstupují do tématu renesance vzdělávání zrcadlící pokrok 21. století.

  • od 14:30 neformální networking s občerstvením za poslechu klavíristy Jeronýma Poláška
  • od 16:00 velká debata
  • od 18:30 neformální networking s občerstvením za poslechu klavíristy Jeronýma Poláška

Koho jsme potkali?

  • Radko Sáblík, ředitel Smíchovská SŠ Praha + student: inovativní přístup při vzdělávání studentů, podpora inovací a startupů z per studentů, aktivní práce s médii a pedagogickým sborem.
  • Ota Michálek, milovník fyziky, kosmu, inovací, tajemník Czech Rocket Society, student kosmického inženýrství na univerzitě v Bristolu bude sdílet své zkušenosti nadaného Ostraváka, který si plní své sny.
  • Sara Polak, česká výzkumnice, antropoložka, archeoložka umělé inteligence a popularizátorka AI. V roce 2022 byla časopisem Forbes vybrána jako jedna z 30 významných mladých českých talentů mladších 30 let (30 pod 30). Pokouší se přiblížit umělou inteligenci široké veřejnosti, zbavit lidi obav a připravit je na digitalizaci a inovace.
  • Dorota Madziová, spoluzakladatelka Centra kompetencí, psychoterapeutka, kariérní poradkyně a spoluautorka Vercajku kariérového poradce.
  • Lenka Eckertová, ředitelka Nadace RSJ, která cílí na nadané děti a kontinuálně s nimi pracuje až do dospělosti. Nadace podporuje projekty cílící jak na nadané děti, tak pedagogy a školy.
  • Josef J. Roušar, lektor a mentor škol, konzultant vyvážené inkluze, pedagog, vedoucí projektu Synapse (Asociace freelancerů ve školství, z.s.) zaměřující se na oblast školské legislativy, financování, strategického řízení a plánování pedagogického procesu.

Moderátorka: Markéta Beková.

Akce se zúčastnil dva vedoucí KMD F-M. Byl o to úžasné a inspirující. Děkujeme. Libor Lepík

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *